Marek Wojciechowski

Psychoterapeuta

marek-wojciechowskiCertyfikowany psychoterapeuta terapii EMDR i członek Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. W swojej pracy zajmuje się między innymi osobami doświadczającymi przemocy, po tragicznych wydarzeniach , mających problemy relacyjne, z depresją, lękami i fobiami oraz z niskim poczuciem własnej wartości . Pracuje zgodnie z Protokołem Terapii EMDR, wykorzystując przy tym nowoczesny sprzęt do stymulacji bilateralnej mózgu.
Magister psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS i ukończył podyplomowe studia z zakresu Interwencji Kryzysowej; posiada międzynarodowe certfikaty: Group Crisis Intervention UMBC Training Centers oraz Asisting Individuals in Crisis UMBC Training Centers.
Aktualnie w trakcie Studium Terapii Behawioralno-Poznawczej w DCP Wrocław.
Od dziesięciu lat prowadzi również mediacje w Polskim Centrum Mediacji. Jestem członkiem zarządu i założycielem oddziału dolnośląskiego Polskiego Centrum Mediacji, jednego z najstarszych stowarzyszeń mediacyjnych w Polsce. Posiada certyfikaty PCM nr 412/MR/09/010 i 507/MC/06/2012, wpisany na listę Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Był założycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Problemami Neurologopedycznymi „Głos", zajmującego się terapią osób niepełnosprawnych. Przez wiele lat pracował również jako manager w międzynarodowych korporacjach.
W swojej pracy kieruje się Kodeksem Etycznym Psychologa.

 

Kontakt: 605 158 536

Podejście EMDR, stworzone przez Francine Shapiro, rekomendowane jest przez międzynarodowe i krajowe organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym m.in.:
Światową Organizację Zdrowia (WHO)
Ministerstwo Obrony i Lecznictwa dla Weteranów USA
Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne
EMDR (z ang. Eye movement desensitization and reprocessing tłum. desensytyzacja i przetwarzanie za pomocą ruchu gałek ocznych) jest złożoną, ustrukturalizowaną i opartą na dowodach naukowych psychoterapią, która umożliwia leczenie objawów i zaburzeń, wynikających z negatywnych urazowych doświadczeń. Terapia EMDR ułatwia dostęp i przetwarzanie traumatycznych wspomnień i innych doświadczeń, niekorzystnie wpływających na funkcjonowanie, sprowadzając je do bardziej adaptacyjnej formy. Leczenie terapią EMDR jest stosowane szczególnie przy pojedynczych ostrych traumach jak wypadki, przemoc, katastrofy naturalne, ataki terrorystyczne, zdarzenia wojenne, napaść, gwałt, ale również fobiach, nadużywaniu substancji psychoaktywnych, leczeniu wielu różnych innych problemów psychologicznych i zaburzeń, które mają składniki lęku czy depresji. W procesie terapii EMDR stosuje się szczegółowe procedury, aktywizujące naturalne procesy gojenia emocjonalnych ran.