Nasi specjaliści

Marek Wojciechowski

Psychoterapeuta

marek-wojciechowskiJestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą terapii EMDR oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR. W swojej pracy zajmuję się osobami w kryzysie różnego rodzaju, doświadczającymi przemocy, po tragicznych wydarzeniach, mających problemy relacyjne, z depresją, lękami i fobiami oraz z niskim poczuciem własnej wartości. Pracuję zgodnie z Protokołem Terapii EMDR, wykorzystując przy tym nowoczesny sprzęt do stymulacji bilateralnej mózgu.
Jestem zarówno magistrem psychologii klinicznej Uniwersytetu SWPS, jak i magistrem europeistyki Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu.
Ukończyłem podyplomowe studia z zakresu Interwencji Kryzysowej i posiadam międzynarodowe certfikaty : Group Crisis Intervention UMBC Training Centers oraz Asisting Individuals in Crisis UMBC Training Centers.
Od 10 lat prowadzę również mediacje, m.in. jako członek zarządu i założyciel oddziału dolnośląskiego Polskiego Centrum Mediacji. Posiadam certyfikaty PCM nr 412/MR/09/010 i 507/MC/06/2012, wpisany jestem na listę mediatorów Sądu Okręgowego we Wrocławiu.
Ukończyłem Instytut Psychologii Stosowanej w Warszawie w zakresie terapii uzależnień i rodzin a także Studium Terapii Poznawczo-Behawioralnej w Dolnośląskim Centrum Psychoterapii we Wrocławiu. Jestem w trakcie Całościowego Kursu Psychoterapii, we Wrocławskim Instytucie Psychoterapii, atestowanym przez Sekcję Naukową Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego oraz akredytowanym przez Sekcję Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Dodatkowo cyklicznie uczestniczę w licznych szkoleniach, zarówno w zakresie EMDR, jak i w Krótkoterminowej Terapii Strategicznej.
Byłem założycielem i wiceprezesem Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Problemami Neurologopedycznymi „Głos", zajmującego się terapią osób niepełnosprawnych. Przez wiele lat pracowałem również jako manager w międzynarodowych korporacjach. Gościnnie pracuję w ośrodku dla uzależnionych na Sycylii - Ranczo Salemi.
W swojej pracy kieruję się Kodeksem Etycznym Psychologa.
Link do rejestracji i pełnego profilu https://www.znanylekarz.pl/marek-wojciechowski-3/psycholog-psychoterapeuta/wroclaw 

 

Kontakt: 605 158 536

Podejście EMDR, stworzone przez Francine Shapiro, rekomendowane jest przez międzynarodowe i krajowe organizacje zajmujące się zdrowiem psychicznym m.in.:
Światową Organizację Zdrowia (WHO)
Ministerstwo Obrony i Lecznictwa dla Weteranów USA
Amerykańskie Towarzystwo Psychiatryczne
EMDR (z ang. Eye movement desensitization and reprocessing tłum. desensytyzacja i przetwarzanie za pomocą ruchu gałek ocznych) jest złożoną, ustrukturalizowaną i opartą na dowodach naukowych psychoterapią, która umożliwia leczenie objawów i zaburzeń, wynikających z negatywnych urazowych doświadczeń. Terapia EMDR ułatwia dostęp i przetwarzanie traumatycznych wspomnień i innych doświadczeń, niekorzystnie wpływających na funkcjonowanie, sprowadzając je do bardziej adaptacyjnej formy. Leczenie terapią EMDR jest stosowane szczególnie przy pojedynczych ostrych traumach, jak wypadki, przemoc, katastrofy naturalne, ataki terrorystyczne, zdarzenia wojenne, napaść, gwałt, ale również fobiach, nadużywaniu substancji psychoaktywnych, leczeniu wielu różnych innych problemów psychologicznych i zaburzeń, które mają składniki lęku czy depresji. W procesie terapii EMDR stosuje się szczegółowe procedury, aktywizujące naturalne procesy gojenia emocjonalnych ran.